x x
x x

Doradcy podatkowi chcą mieć togi i stawać w sądzie powszechnym – wywiad w DGP z prof. dr hab. Jadwigą Glumińską-Pawlic

Pani prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych udzieliła obszernego i interesującego wywiadu redakcji Dziennik Gazeta Prawna. Podkreśliła, że własny strój urzędowy, prawo do obrony klienta w sprawach karnoskarbowych i likwidacja pouczeń o sposobie zaskarżenia wyroku – to dziś główne postulaty Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Celem doradców jest też wprowadzenie aplikacji przygotowujących do wykonywania zawodu – na wzór aplikacji radcowskiej i adwokackiej. Miałoby to pozwolić im występować przed sądami powszechnymi (np. rejonowymi) w sprawach ubezpieczeń społecznych i karnoskarbowych.

Chcemy, aby doradca podatkowy był traktowany podobnie jak adwokat i radca prawny. Jeśli zostaniemy zrównani z innymi profesjonalistami, to każdy doradca, który zdecyduje się na reprezentowanie podatnika w sądzie, powinien być do tego bardzo dobrze przygotowany – stwierdziła w wywiadzie dla DGP prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Do zrealizowania postulatów zobowiązał izbę Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych. Ma ona na to czas do końca 2017 r.

W wywiadzie poruszono wiele interesujących kwestii.

Zapraszam do lektury.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna z 15 kwietnia 2015 r. „Doradcy podatkowi chcą mieć togi i stawać w sądzie powszechnym”, Autor: Łukasz Zalewski.

oprac. Wiesława Moczydłowska, rzecznik KRDP

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x