x x
x x

Aktualność: "Wyższa poprzeczka dla doradców podatkowych" - wywiad z prof. Adamem Mariańskim w Rzeczpospolitej

x

Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych w obszernym wywiadzie, udzielonym Rzeczpospolitej, poinformował o propozycjach zawartych w projekcie zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Wyjaśnił, dlaczego samorząd chce wprowadzenia aplikacji i że nie oznacza to zamknięcia zawodu , a także dlaczego doradca podatkowy jest niezbędnym partnerem przedsiębiorcy i administracji skarbowej.

 „Wyższa poprzeczka dla doradców podatkowych” – pod takim tytułem ukazał się wywiad z prof. dr hab. Adamem Mariańskim w Rzeczpospolitej.

„Nasz projekt jest odpowiedzią na pismo wiceministra finansów Pawła Gruzy. Ministerstwo samo dostrzega konieczność zmian w ustawie o doradztwie podatkowymi zwróciło się do KRD o nasze stanowisko w tej kwestii” – poinformował prof. Adam Mariański. „Zgadzamy się, że aby nadać doradcom podatkowym nowe uprawnienia, konieczne jest też zwiększenie stawianych im wymagań” – wyjaśnił Przewodniczący KRDP.

Na pytanie jaka jest rola doradców podatkowych w czasach szybkich zmian prawa oraz otoczenia biznesowego prof. Adam Mariański odpowiedział, że doradca podatkowy już dziś jest rozpoznawany jako najlepszy doradca przedsiębiorcy, ale też firmy rodzinnej i jej właścicieli. Podkreślił, że doradca podatkowy nie pomaga w unikaniu opodatkowania i że samorząd absolutnie nie akceptuje agresywnej optymalizacji podatkowej. „Doradca musi pomóc w ustaleniu prawidłowej kwoty podatku, ani większej, ani mniejszej. Widzimy jednak problem w ustaleniu granic dozwolonego planowania podatkowego. Chcemy o tym rozmawiać z wszystkimi stronami procesu poboru danin: władzą ustawodawczą i wykonawczą, administracją, sądami administracyjnymi oraz przedsiębiorcami” – mocno podkreślił prof. dr hab. Adam Mariański.

Zapraszamy do przeczytania obszernego wywiadu, przeprowadzonego przez red. Monikę Pogroszewską.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1376731-Wyzsza-poprzeczka-dla-doradcow-podatkowych.html

Oprac. Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

DATA PUBLIKACJI: 2018-06-18 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x