x x
x x

Aktualność: Przypominam o trwających konsultacjach podatkowych w sprawie obowiązku raportowania schematów podatkowych!

Koleżanki i Koledzy!

Przypominam o trwających konsultacjach podatkowych w sprawie obowiązku raportowania schematów podatkowych!

20 października br. Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace legislacyjne nad przygotowaniem projektu zmian w prawie, który dotyczy wprowadzenia do polskiego porządku prawnego obowiązku raportowania schematów podatkowych (ang. Mandatory Disclosure Rules).

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej celem Ministerstwa Finansów jest przeprowadzenie możliwie szerokich konsultacji na obecnym, wstępnym etapie prac nad projektem nowelizacji. Odpowiedzi na pytania i ewentualne komentarze zebrane w trakcie konsultacji mogą wpłynąć na ostateczny kształt opracowywanych rozwiązań prawnych.

Konsultacje są otwarte dla wszystkich podmiotów i są dostępne do końca dnia 15 listopada 2017 roku na stronie internetowej w zakładce Konsultacje Podatkowe.

Odpowiedzi na konsultacje można także wysyłać drogą pocztową na adres:
Sekretariat Departamentu Systemu Podatkowego
Ministerstwo Finansów
ul. Świętokrzyska 12
00-916 Warszawa
oraz drogą elektroniczną na adres e-mail: mdr.konsultacje@mf.gov.pl (dodatkowo można tu przesyłać odpowiedzi lub załączniki, które nie mieszczą się w formularzu ankiety).

Bardzo proszę o wypełnienie zamieszczonej na stronie MF ankiety (można także zrobić to anonimowo). Ponadto informuję, że KRDP zajmie w tej sprawie oficjalne stanowisko, które zostanie opublikowane na naszej stronie internetowej.

Prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic
Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych

DATA PUBLIKACJI: 2017-11-10 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (22 578-50-00)
KIDP (centrala)

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310
02-362 Warszawa
e-mail: biuro@kidp.pl

tel.: (22) 578-50-00,01,02
fax: (22) 578-50-09

x x x
x